Zanět ledvin psů

Chronický a akutní zánět ledvin - příčiny vzniku. Léčba chronického a akutního zánětu ledvin psů. Akutní zánět je provázen celkovou poruchou organismu, nechutenstvím a únavou. U psů se také objevují horečky.

Zanět ledvin

Chronický a akutní zanět ledvin je často se vyskytující onemocnění psů.

Chronický a akutní zánět ledvin - příčiny vzniku

Mezi hlavní příčiny, které zanět ledvin způsobují, patří virové a bakteriální infekce, otravy a lékové otravy, nevhodná výživa, metabolické poruchy, mechanická poškození nebo prochladnutí.

Příznaky akutního zánětu ledvin psů

Akutní zánět je provázen celkovou poruchou organismu, nechutenstvím a únavou. U psů se také objevují horečky. Oblast beder je citlivá na pohmat, pes se neochotně pohybuje, chodí strnule a nahrbeně, bolestivě močí, sekrece moči je snížená, v konečném stádiu může přestat močit úplně nebo se v moči může objevit krev.

Příznaky chronického zánětu ledvin psů

Chronický zánět ledvin se vyvíjí z akutní formy, nebo vzniká jako proces chronický už od počátku onemocnění. Příznaky jsou podobné jako u akutního zánětu, probíhají však mírněji. Přesnou diagnózu potvrdí laboratorní vyšetření moči.

Léčba chronického a akutního zánětu ledvin psů

Při včasném rozpoznání nemoci a zahájení léčby je šance, že se pejsek vyléčí příznivá, v těžších případech nejistá až nepříznivá. V případě pozorování některých z uvedených příznaků, na nic nečekejte a urychleně navštivte zvěrolékaře.** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20043 (magazin-chovatelstvi.cz#8793)


Přidat komentář