Všechno je naopak - otočení žaludku

Otočení žaludku u psa má většinou velmi rychlý průběh. Pes obyčejně leží, je neklidný, přestane přijímat potravu, má nutkání ke zvracení, ale nezvrací. Poměrně rychle dochází ke zvětšení dutiny břišní.

Otočení žaludku a jeho průběh

Otočení žaludku u psa má většinou velmi rychlý průběh. Pes obyčejně leží, je neklidný, přestane přijímat potravu, má nutkání ke zvracení, ale nezvrací. Poměrně rychle dochází ke zvětšení dutiny břišní, které je způsobeno tvorbou plynů v žaludku a jeho následným rozšířením. Zvětšený žaludek tlačí na okolní orgány a objevuje se ztížené dýchání.

Jako nejčastější příčiny otočení žaludku u psa se uvádějí: 

  • prudký pohyb těsně po nakrmení
  • sedimentace jednotlivých složek krmení v žaludku
  • predispozice některých plemen je daná jejich anatomickými poměry

Léčení

Léčba otočeného žaludku u psů závisí na rychlosti rozpoznání prvních příznaků a poskytnutí pomoci, která je v tomto případě možná pouze operativním zákrokem. Torze žaludku bývá také často smrtelná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20056 (magazin-chovatelstvi.cz#9159)


Přidat komentář