Štěňata na prodej

Už od prvních dnů se učí štěňátka lidské přítomnosti a na několik minut každý den si je jejich chovatelka bere k srdíčku už nyní, kdy jsou ještě slepé. Tento přístup k výchově je proto, aby si všechny štěňátka vytvářeli sociální vazbu s člověkem.

Tyto štěňata jsou chytré

Asi není nikdo, kdo někdy v životě nežasnul nad tím, že právě oříšci kolikrát předčí inteligencí, hravostí a věrností i čistokrevné plemena. Oříšci tedy - křížené plemena jsou opravdu chytré.

Prodej štěňat

Vybrali jsme pro Vás jedny štěňátka, které splňují kritéria na adepty chytrých oříšků a to i přes to, že maminka je čistokrevná. Štěňátka se narodila v březnu 2009. Od malička se batolí u své starostlivé psí mámy. Už od prvních dnů se učí štěňátka lidské přítomnosti a na několik minut každý den si je jejich chovatelka bere k srdíčku už nyní, kdy jsou ještě slepé. Tento přístup k výchově je proto, aby si všechny ty drobné štěňátka vytvářeli sociální vazbu s člověkem. Speciální přístup k výchově štěňátek pomůže zajistit jejich budoucí hravost a lásku k rodině.

Program, který zkouší chovatelka z Rybí

nás zaujal a určitě se máme na co těšit. V tomto článku se budete moci seznámit s tím jaké psí kluci a holčičky provádí kousky.

 • štěňata jsou už prodaná

kouzelnestenata@seznam.cz

Štěňata v cirkuse

Cirkus často vybírá vhodné plemena, které kříží tak, aby se narodili zdravé, pěkné, chytré štěňata. Se štěňaty se začíná pracovat už v prvních týdnech jejich života. Vytváří se tak silné citové pouto mezi cvičitelem a štěňaty. Štěňata jsou připravována na kariéru psích klaunů a oblíbenců, kteří v budoucnu vykouzlí nejeden šťastný dětský úsměv.

Štěňata domů

Hodně lidí si vybírá právě štěňátka, které nemají čistokrevný původ. Někteří pejsci se tak stávají lidským společníkem a papír původu nahradí radostí ze života. Při hlazení štěňátek nezapomeňte pochválit i psí maminku, protože může na štěňátka žárlit a v horším případě štěňata opustit.

Výživa březí feny

Kvalitní výživa matky je nezbytná pro dosažení dobré životaschopnosti, zdraví a růstu potomstva. Podváha se může projevit sníženou schopností zabřezávat, opožděným nebo nerovnoměrným vývinem plodu, odumření plodů v době březosti, ztíženými porody (slabé porodní stahy), porody malých a málo životaschopných štěňat apod. Dostačující je krmení jen 1x denně krmivem s obsahem 26% bílkovin. Zásadou je, že fena v první polovině březosti nemá přibírat na hmotnosti.

Výživa kojících fen

Produkce mléka je velmi náročná na potřebu živin a energie, dokonce více jak v období březosti. Výživa fen v období kojení je proto postavena na snaze zabránit jejich dramatickému hubnutí při zachování schopnosti fen tvořit takové množství mléka, které by plně pokrylo potřeby štěňat do 4. týdne stáří (vrchol tvorby mléka). Toleruje se pokles hmotnosti feny o 10 % oproti její hmotnosti těsně po porodu. Pro posouzení schopnosti feny bezproblémově odchovat štěňata se opíráme o zhodnocení výživného stavu fen, jejich hmotnosti při porodu, počtu a velikosti štěňat ve vrhu a v množství tvořeného mléka. U fen s průměrným počtem štěňat ve vrhu byla stanovena následující kritéria, která by měla zabezpečit optimální průběh kojení:

  1. týden - 1 až 1,5 násobek záchovné dávky nebřezích fen
  1. týden - 2 násobek
  1. a 4. týden - 2,5 až 3 násobek
 • Od 4. týdne stáří štěňat kdy převádíme štěňata na normální stravu, je vhodné krmit fenu zvlášť od štěňat, aby fena nežrala krmení štěňatům.
  1. a 8. týden - 0,5 násobek 

Přikrmování štěňat

Čerstvě narozené štěňátka můžete už od prvního dne přikrmovat. Ideální jsou například:

 • ROYAL CANIN dog AGE MILK - mléko pro štěňata
 • TRIXIE mléko pro štěňata
 • PUPPY-MILK Beaphar
 • Bosch PUPPY MILK

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20073 (magazin-chovatelstvi.cz#9799)