Psi - zánět žaludku

Žaludeční sliznice psa je zesílená, zduřená a zřasená. Nemocný pes má trávicí potíže, ve většině případů trpí plynatostí, nechutenstvím a celkovou slabostí. Zánět žaludku doprovází i časté zvracení (často se žlučí nebo také s krví).

Příčiny vzniku zánětu žaludku

Častou příčinou zánětu žaludku u psů jsou dietní chyby, kterých se chovatel při krmení psa dopouští (příliš teplé nebo studené krmivo, znečištěné krmivo atd.), Velmi často vyvolávají tento zánět žaludku také cizí tělesa, které pes náhodně pozře (například drobné kamínky, pecky od ovoce, kousky oblečení nebo drobné umělohmotné věci).

Příznaky

Žaludeční sliznice psa je zesílená, zduřená a zřasená. Nemocný pes má trávicí potíže, ve většině případů trpí plynatostí, nechutenstvím a celkovou slabostí. Zánět žaludku doprovází i časté zvracení (často se žlučí nebo také s krví).

Léčení

Při začínajících příznacích je nutné, abyste se svým psem navštívili veterinárního lékaře. V opačném případě, pokud byste čekali příliš dlouho, hrozí pejskovi dehydratace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20041 (magazin-chovatelstvi.cz#8765)


Diskuze a zkušenosti

brázdová | 23.09.2011 10:33
dotaz prosím o radu jak živit psa při zánětu žaludku ,byly jsme u veterináře,dostal 3 dny po sobě infuzi s lékmi a minerály.doporučil dávat maso z konzervy id pes přesto zvrací.1krát-2krát za den.stolice se upravuje je přiměřené množství k žrádlu ,tvarovaná.onemocnění trvá 5 dníkrmený každé 2 hodiny kávovou lžičku krmení mezi tím 1 lžíci vody.děkuji za odpověd.


Přidat komentář