Parazitární onemocnění a také alergie - zánět spojivek a záněty víček

Hlavními příznaky zánětu spojivek jsou zarudnutí, otok a mhouření víček, utírání hlavy o předměty, slzení a výtok z očního koutku, u zánětu víček při déletrvajícím postižení i vypadávání srsti a zvýšená teplota.

Jak vznikají tyto záněty

K nejčastějším příčinám zánětů patří mechanická poranění (například poškrábání, píchnutí), chemické vlivy (aplikace nevhodných léčiv, agresivní roztoky), infekce, parazitární onemocnění (demodikóza) a také alergie.

Hlavní příčiny zánětů

Hlavními příznaky zánětu spojivek jsou zarudnutí, otok a mhouření víček, utírání hlavy o předměty, slzení a výtok z očního koutku, u zánětu víček při déletrvajícím postižení i vypadávání srsti a zvýšená teplota. Zánět třetího víčka je nejčastější formou zánětu spojivek a projevuje se vodnatým, hlenovitým, hlenovitohnisavým až hnisavým výtokem. Zánět způsobují zduřelé drobné mízní uzlíky na vnitřní straně třetího víčka, které mechanicky dráždí rohovku.

Léčení nemoci

Při objevení prvních příznaků navštivte ihned veterinárního lékaře. Pokud se zánět začne řešit včas, má pejsek šanci na úplné uzdravení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20040 (magazin-chovatelstvi.cz#8745)


Diskuze a zkušenosti

Tom | 26.10.2014 19:30
Re: Parazitární onemocnění a také alergie - zánět spojivek a záněty víček Dobrý den mám doma 3 kočičky jedný jsou 3 roky a těm dvěma je rok a měsíc, jsou to dcery té starší. Nedávno se u nás oběvilo ve větším množství po zemi jakoby uschlí černý drobky a tak jsem kočky kontroloval kvůli blechám, ale doma, na nich ani štípance na sobě ani kočkách nepozoruji,ale s těma černýma stroupkama se začali oběvovat miniaturní černí červíci a od blech to není koukal jsem na internet a vypadají úplně jinak. Prosím nevíte co by to mohlo být a není možné, že to byli jen roztoči z matrace na který jsme jich našli větší množství??? Děkuji za odpověď naschle :)


Přidat komentář