Onemocnění kůže u psa

Při onemocnění kůže se objevuje řídnutí nebo vypadávání srsti, pes se často škrábe. Na kůži se mohou vyskytovat mokré, suché nebo strupovité vyrážky. Svrab je způsoben mikroskopickými roztoči, projevuje se strupovitou vyrážkou a vypadáváním srsti.

Příznaky

Při onemocnění kůže se objevuje řídnutí nebo vypadávání srsti, pes se často škrábe. Na kůži se mohou vyskytovat mokré, suché nebo strupovité vyrážky.

Svrab

Svrab je způsoben mikroskopickými roztoči, projevuje se strupovitou vyrážkou a vypadáváním srsti.

Pes a onemocnění kůže – blechy, klíšťata

Změny na kůži i na srsti vyvolávají také blechy, vši, všenky a klíšťata. Přítomnost blech může vyvolat u jedinců alergických na sliny blech rozsáhlé podráždění kůže.

Strava

Také nesprávná strava, dietní chyby a nedostatek některých vitaminů se mohou projevit na kvalitě srsti. Srst má na pohled špatný, nezdravý vzhled. Dodávejte vašemu psovi vždy vyváženou stravu.

Alergie

Vyrážky a zarudlé skvrny, které se náhle objevují v létě a na podzim, mohou být způsoben alergií na pyl nebo na jiné látky. Na postižené místo nanášejte dostatečné množství minerálního oleje. Alergické projevy někdy vyžadují i veterinární léčbu.

Trichofycie

Trichofycie je kožní infekce, kterou často způsobují běžné plísně. Infekce zaútočí hlavně tehdy, když je imunitní systém oslaben stresem nebo vyčerpáním.Trichofycie je zákeřné onemocnění a vyžaduje buď vyšetření srsti v ultrafialovém světle, nebo kultivaci plísní z napadených chlupů. Léčí se ústním podáváním léků, nebo léky nanášenými na kůži. Je třeba dát pozor, aby se onemocnění nepřeneslo na člověka.

Co dělat

Při zpozorování parazitů na kůži psa, použijte některý ze sprejů, zásypů nebo koupelí proti parazitům. Koupíte je ve speciálních obchodech, drogérii nebo vám je předepíše veterinář. Nechte raději vždy posoudit onemocnění kůže odborníkovi.

Léčení

Při léčení všech parazitárních onemocnění se řiďte návodem uvedeným na lécích. Pamatujte také na to, že blechy a jejich vajíčka jsou nejen v srsti zvířat, ale také v okolí. Přípravkem proti blechám ošetřujte také košíky, pokrývky apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20070 (magazin-chovatelstvi.cz#9667)


Diskuze a zkušenosti

Jirka | 26.04.2013 07:25
Kotec Dobrý den,rád bych se orientačně zeptal na cenu kotce,stačí nějaký jednoduchý,nic masívního,délka 2m,hloubka 1,70 m,výška 1,50m. Děkuji, Plzeň


Přidat komentář