Koupání psa

Koupání psa – podle srsti. Koupání psa – jaké používat šampóny. Koupání psa krok za krokem. Ke koupání používejte vždy speciální šampóny určené pro psy. Většina šampónů dokáže také bojovat proti vnějším parazitům, mají dezinfekční účinek.

Koupání psa – podle srsti

Přestože se psi příliš často koupat nemusí, měli bychom brát ohled také na kvalitu a délku jejich srsti.

Koupání psa – kdy je nejvhodnější doba

Letní měsíce sice někteří psi využijí k vodním radovánkám, nicméně o „koupací lázeň” se nejedná. V zásadě platí pravidlo, že by se měl pes koupat vždy, když je viditelně špinavý nebo zapáchá. Většinu plemen postačí koupat jen dvakrát či třikrát do roka. Někteří psi, např. skotští teriéři mají sklon k lupům, a proto by se měli koupat jednou měsíčně. Záleží také na tom, zda se pes pohybuje jen ve venkovním prostředí, nebo se drží doma, případně chodí na výstavy apod.

Koupání psa - dlouhá srst

Dlouhosrsté psy koupejte v době, kdy dochází k línání (tedy na jaře a na podzim). Během roku používejte raději suché šampóny.

Koupání psa -hedvábná srst

Hedvábná srst vyžaduje pravidelné vyčesávání a doporučuje se koupání každé tři měsíce.

Koupání psa - hladká srst

Péče o hladkou srst je nejsnadnější. Tito psi by se neměli koupat příliš často, protože přirozená mastnota srsti se obnovuje až po šesti týdnech.

Koupání psa - kudrnatá nelínající srst

Psi s touto srstí nelínají, ale vyžadují koupání každé dva měsíce.

Koupání psa - hrubá srst

Ideální je, když se koupou až třikrát za rok.

  • Mějte na paměti, že pro udržovanou srst je nejen důležité správné koupání, ale i používání pomůcek - hřebenů, strojků pro psy aj.

Koupání psa – jaké používat šampóny

Ke koupání používejte vždy speciální šampóny určené pro psy. Většina šampónů dokáže také bojovat proti vnějším parazitům, mají dezinfekční účinek a mnoho pěstících přísad. Použít můžete také dětské šampóny, ale nikdy ne obyčejná mýdla. Pokud není srst příliš znečištěná, je pro rychlé ošetření vhodný suchý šampón. Jedná se o prášek, který důkladně vetřete do srsti a pak vykartáčujete.

Koupání psa krok za krokem

  • Hlavu myjte až na konec – dejte pozor aby se šampón nedostal do očí a uší.
  • Vymývat šampón začněte nejdříve z hlavy a postupujte dále.
  • Nešetřete vodou.
  • Psa vysušte do sucha, nebo použijte vysoušeč vlasů.
  • Před samotnou koupelí nejdříve psa vykartáčujte.
  • Voda by neměla být příliš teplá.
  • K namočení psa můžete používat plastovou nádobku, ale nezapomeňte vždy psa přidržovat.
  • Nejdříve naneste šampón na hřbet a poté jej vetřete také na boky a nohy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20065 (magazin-chovatelstvi.cz#9558)


Přidat komentář