Zatočte s nepříjemným hmyzem ekologicky!

Milují vlhko, proto se snažte udržet byt co nejvíce suchý. Pomáhá i časté větrání. Pokud se rybenky v bytě již vyskytují, rozmístěte na noc po bytě mokré ubrousky nebo papíry potřené medem - ty ráno stačí sebrat.

Jak na mravence

Zkuste po místnosti rozmístit misky s cukrem. Pokud mravenci tuto stravu přijmou, časem ji vyměňte za směs cukru, vody a boraxu (seženete v lékárně). Mravenci si zavlečou jed s sebou do hnízda a vy máte po starostech.

Hmyzu nejen v odpadkovém koši vás zaručeně zbaví drtiče kuchyňského odpadu. Navíc odstraníte nepříjemné pachy, plísně a ušetříte si práci s vynášením odpadkového koše.

Rybenky v koupelně již naposledy

Milují vlhko, proto se snažte udržet byt co nejvíce suchý. Pomáhá i časté větrání. Pokud se rybenky v bytě již vyskytují, rozmístěte na noc po bytě mokré ubrousky nebo papíry potřené medem - ty ráno stačí sebrat.

Komáři a mouchy patří do vězení

Zejména pokud bydlíte u vody, okna a balkonové dveře opatřete sítí. Místo jedovatého spreje používejte osvědčenou plácačku.

Jednou a provždy konec se šatním molem

Prevence se provádí pomocí známých sáčků s levandulí nebo ramínky z cedrového dřeva. Napadené textilie vyperte na 60 stupňů Celsia nebo je zabalené do igelitového sáčku vložte do mrazničky.

Opijte obtížný hmyz

Na hmyz ve sklepě platí vinný destilát. Do lahví nalijte po jedné lžičce a rozložte je tak, aby do nich hmyz mohl nalézt (budou uvnitř omámena výpary z alkoholu).

Ulepte je jako malé holky na lízatku

Vosy lze pochytat do otevřené lahve, v níž necháte zbytek limonády nebo trochu sladkého roztoku. Jednotlivé vosy můžete také postříkat lakem na vlasy, což jim zalepí křídla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19936 (magazin-chovatelstvi.cz#7385)


Přidat komentář