Útulky pro psy

Mnoho lidí, kteří si pořídili pejska, nemají s jeho výchovou a péčí žádné zkušenosti a potřeby zvířete jim začnou být časem na obtíž. Nejhorší, co pak mohou udělat, je vyhodit zvíře na ulici nebo se ho zbavit jiným nelidským způsobem.

Útulky pro psy 

Mnoho lidí, kteří si pořídili pejska, nemají s jeho výchovou a péčí žádné zkušenosti a potřeby zvířete jim začnou být časem na obtíž. Nejhorší, co pak mohou udělat, je vyhodit zvíře na ulici nebo se ho zbavit jiným nelidským způsobem. Přitom je jednoduchou a rozumnější variantou dát jej do útulku pro psy.

Všechny útulky nejsou stejné

Pokud se rozhodnete dát svého či jiného psa do útulku, dobře si rozmyslete, jaký vyberete. Útulek, kde se v malé klícce pes může sotva otočit a do kterého jej přivádí za oprátku, mu ublíží ještě více. Existují i slušné psí útulky, jejichž pracovníci mají ke psům kladný vztah, což poznáte už na začátku.

Opuštěný pejsek

Podle zákona má každý, kdo se ujme opuštěného psa, povinnost kontaktovat městskou policii, která jej převezme a umístí do příslušného útulku. Pokud se rozhodnete si pejska ponechat, odpovídáte za jeho zdravotní stav a měli byste obci oznámit místo nálezu.

Když si chcete vzít pejska

Pokud se rozhodnete vzít si nějakého pejska z útulku domů, zjistěte si veškeré informace, které vám mohou do budoucna pomoci v péči o něj. Ověřte si, zda je zvíře očkováno proti vzteklině a zda je odblešen (Zbavte psa blech!). Věříme, že budete pro pejska tím pravým páníčkem a že vás jeho vděčný pohled navždy bude hřát na srdci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20002 (magazin-chovatelstvi.cz#9555)


Přidat komentář