Skotský setr

Skotský setr je silný pes s rovnými zády, dlouhou hlavou, dlouhým čumákem a velkýma hnědýma očima. Dlouhé, široké uši přiléhají k lícním kostem. Hrudník je široký, ocas pokrývá závěs srsti.

Kdy bylo plemeno vyšlechtěno

Gordonsetr byl vyšlechtěn v 18. století vévodou z Richmondu na zámku Gordon ve Skotsku a podle tohoto zámku byl také pojmenován. Ve Skotsku byl velmi oblíbeným a vynikajícím stopařským psem, ale také věrným a poslušným společníkem.

Temperament pejska

Gordon setr neboli skotský setr je elegantní pes přátelské a mírné povahy. Protože je však zároveň nejpomalejším psem tohoto plemene, nedosáhl takové obliby jako třeba irský setr. S dětmi dokáže vycházet klidně a vyrovnaně. Je mimořádně inteligentní, hluboce oddaný svému pánovi.

Popis pejska

Skotský setr je silný pes s rovnými zády, dlouhou hlavou, dlouhým čumákem a velkýma hnědýma očima. Dlouhé, široké uši přiléhají k lícním kostem. Hrudník je široký, ocas pokrývá závěs srsti.

  • Výška, váha, srst

    Pes má v kohoutku 66 cm, fena až o pět cm méně. Váha se pohybuje okolo 29 kg. Srst na hlavě je krátká, na těle dlouhá, místy vlnitá. Závěsy srsti najdete nejen na ocase, ale také na uších, hrudi a zadních končetinách. Zbarvení je černé s rezavě hnědým pálením. Vyskytují se také bílé známky na krku a hrudi.

  • Péče o srst

    Gordon setr není na péči o srst není náročný. Vyžaduje pravidelné, ale ne příliš intenzivní kartáčování.

Jak se vychovává setr

Skotský setr potřebuje hodně pohybu a pevné vedení.

Pejsek potřebuje dostatek pohybu

Gordonsetr potřebuje každý den zajistit dostatek pohybu.

Jak se dlouho dožívají setři

Gordonsetr se průměrně dožívá 13 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19963 (magazin-chovatelstvi.cz#8939)


Přidat komentář