Ryby v akvariu

Ze začátku si nekupujte jen jednu rybu daného druhu, ale alespoň menší hejno, tedy pokud nejsou agresivní vůči vlastnímu druhu. Před nákupem ryb se ujistěte, do jaké velikosti akvarijní ryby dorostou.

Akvarijní ryby

Ze začátku si nekupujte jen jednu rybu daného druhu, ale alespoň menší hejno, tedy pokud nejsou agresivní vůči vlastnímu druhu. Před nákupem ryb se ujistěte, do jaké velikosti akvarijní ryby dorostou a to z toho důvodu, aby v dospělosti neměly malé akvárium.

Některé doporučené druhy akvarijních ryb:

  • Živorodka duhová (paví očko)
  • Razbora klínoskvrná
  • Mečovka mexická
  • Parmička nádherná
  • Krunýřovec skvrnitý
  • Tetra černá
  • Pancéřníček skvrnitý

Velikost akváaria

Velikost akvária záleží na množství a druhu akvarijních ryb, které chcete chovat. Snažte se však pořídit si akvárium o objemu alespoň 50 litrů.

Výměna vody v akváriu

To, jak často byste měli vodu v akváriu vyměňovat záleží na objemu akvária a hustotě osádky akvarijních ryb. Pro menší akvária platí asi 1 x týdně, pro větší můžete interval prodloužit o dva až tři týdny.

Jak často krmit

Ideální je akvarijní ryby krmit několikrát denně v malých dávkách.

Kolik krmení rybám dávat

Akvarijním rybám dávejte malé množství krmení, jen tolik co sežerou během několika pár minut. Důležité je, aby zbytky, které ryby už nechtějí, neplavaly ve vodě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20033 (magazin-chovatelstvi.cz#9753)


Přidat komentář