Ptačí budka

Přesný návod jak vyrobit ptačí budku naleznete zde. S výrobou vám může pomoci i vaše dítě, které se určitě rádo zapojí do výroby ptačí budky, a nebude zlobit. Ke zhotovení ptačí budky použijeme smrková prkna 20 mm silná.

Jak ji vyrobit

Přesný návod jak vyrobit ptačí budku naleznete zde. S výrobou vám může pomoci i vaše dítě, které se určitě rádo zapojí do výroby ptačí budky, a nebude zlobit.

Výběr dřeva

Ke zhotovení ptačí budky použijeme smrková prkna 20 mm silná, aby chránila ptáky před vnějším chladem, teplem i deštěm.

Její rozměry

Připravíme si 2 prkna o šířce 15 a 19 cm, na které si narýsujeme rozměry jednotlivých dílů. Na prkno široké 15 cm vyznačíme zadní stěnu o délce 30 cm, dno o délce 15 cm a přední stěnu o délce 35cm. Na prkno široké 19 cm vyznačíme střechu budky o délce 30 cm a dva lichoběžníky tvořící boční stěny (delší strana 35cm, kratší 30cm).

Návod na zhotovení

  • Vyřízneme podle nákresu jednotlivé části budky. Otvor pro ptáky na čelní straně vyřízneme 17 cm od horního okraje. K vyříznutí je ideální tzv. „děrovací pila”, která se nasazuje do sklíčidla elektrické vrtačky. Je velmi důležité jaký průměr otvoru zvolíme.
  • Prkno přední a zadní stěny budky musíme hoblíkem nebo rašplí zkosit tak, aby stříška k těmto stěnám dolehla celou plochou. Úhel si vyznačíme pomocí přiložené boční stěny. Nejprve si však předvrtáme otvory pro vruty. Kdybychom tak neučinili, mohlo by se stát, že při sešroubování budky její jednotlivé části popraskají.
  • K sešroubování jednotlivých dílů použijeme vruty do dřeva o délce 40 mm.
  • Máme-li budku sešroubovanou, připevníme k její zadní stěně závěsnou lištu.
  • Budku natřeme vhodným ochranným nátěrem. Natřeme ji nenápadnou hnědou nebo zelenou barvou, výraznějších barev se ptáci bojí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20024 (magazin-chovatelstvi.cz#9721)


Diskuze a zkušenosti

Votoček | 26.02.2016 13:13
Pro blbý: Střechu doplňte dle uvážení.


Přidat komentář