Křečci

Křeček je velmi živé zvířátko, které rádo spí a také si hraje. Křečky bychom měli chovat samostatně, protože jsou to velmi čilá zvířátka, která ráda mezi sebou bojují....

Křečci 

Křečci jsou velmi oblíbená domácí zvířátka. Péče o křečky je poměrně snadná. Bližší informace, jak se o tyto zvířátka starat, naleznete zde.

Křečci - charakteristika

Křeček je velmi živé zvířátko, které rádo spí a také si hraje. Křečky bychom měli chovat samostatně, protože jsou to velmi čilá zvířátka, která ráda mezi sebou bojují.

Křečci - klec

Klec pro chov křečků, by měla být dostatečně velká. Jako podestýlka slouží piliny, které bychom měli pravidelně vyměňovat. Ve svém příbytku, by měl mít křeček také misku s jídlem, misku s vodou a hračku. Nejlepší hračky jsou tzv. „křeččí kolotoče”.

Křečci - potrava

Potravu pro křečky tvoří především obiloviny (oves, ovesné vločky, pšenice). Krom suché stravy je schopen přijmout i rostlinnou a živočišnou stravu, např. maso, mléko, vařená vejce, nebo dokonce granule pro psy. Pokud dáte křečkovi občas kousek čerstvé zeleniny, nebo ovoce, určitě tím nic nezkazíte.

Křečci - péče o křečka

Svůj příbytek by měl mít křeček neustále čistý. Piliny měníme pravidelně každý týden. Misky na jídlo a vodu opláchneme pouze čistou vodou. Nepoužíváme chemické přípravky, protože křečci jsou na ně náchylní.

Křečci  - věk

Křeček se dožívá věku 2 – 3 let.

Křečci - hmotnost

Křeček váží 30 – 50 gramů.

Křečci - druhy křečků

  • Křeček džungárský
  • Křeček Campbellův
  • Křeček rumunský
  • Křeček šedý
  • Křeček krysovitý
  • Křeček myší

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20036 (magazin-chovatelstvi.cz#9772)


Přidat komentář