Kolibřík - ptáček

Kolibřík je nejmenším ptákem na světě, nejrychleji mává křídly a je jediným, který umí létat pozpátku. Žije ve vysokohorských tropických oblastech, ale díky masivnímu odlesňování jeho počet neustále klesá.

Kolibříci – vzhled

Kolibříci disponují neobvykle dolů zahnutým zobákem. Slouží jim k získání potravy z hlubokých a různě tvarovaných květů. Kolibříci si pochutnávají na nektaru z květů rostlin i na hmyzu. Jejich maximální délka je 15 cm.

Kolibříci – výskyt

Kolibříci se vyskytují od Kostariky až po Ekvádor. Žijí ve vlhkých lesech mezi tropickými a subtropickými oblastmi.

Kolibřík podivuhodný

Již z názvu tohoto druhu Kolibříka vyplývá jeho jedinečnost. A jedinečný opravdu je, díky svým dlouhým ocasním perům. Kolibřík podivuhodný se vyskytuje pouze na dvou místech na světě v oblasti peruánských And.

Kolibřík a jeho „nej”

  • Kolibřík je nejmenším ptákem na světě. Kolibřík Kalypta měří méně než 6 cm a váží 3 g.
  • Kolibřík nejrychleji mává křídly. Za jednu sekundu mávne 90x.
  • Kolibřík je jediný pták, který umí létat pozpátku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19996 (magazin-chovatelstvi.cz#9494)


Přidat komentář