Hmyz jako detektor teroristů

Včely se jako první ocitly na mušce vědy. Měly za úkol vyhledávat výbušniny, především miny, kterých jsou po světě zakopány desítky milionů. Experti včely cvičili tím, že je krmili cukerným roztokem s přídavkem exploziv.

Hmyzí říše

Policisté a vojáci už dlouho přemýšlejí, jak do svých služeb získat zástupce hmyzí říše. I takový hmyz může totiž přinést informace kvůli nimiž zatím musí umírat lidé.

Včely

Včely se jako první ocitly na mušce vědy. Měly za úkol vyhledávat výbušniny, především miny, kterých jsou po světě zakopány desítky milionů. Experti včely cvičili tím, že je krmili cukerným roztokem s přídavkem exploziv (za účelem včely přivyknout příchuti a poté ji vyhledat).

Včely však byly chytřejší než se čekalo - pokud zároveň neucítily potravu, neobtěžovaly se tím směrem vůbec letět.

Výhled do budoucna

Vědci se po této špatné zkušenosti rozhodli počítat s "úpravami" různých druhů hmyzu.

Odborníci Pentagonu tvrdí, že princip je jednoduchý - ve fázi zámotku se budoucím motýlům, švábům či vážkám voperují miniaturní zařízení. Ta budou za pomocí GPS řídit jejich pohyb - buďto napojením na mozkové vlny nebo přímo na svaly.

Budoucnost v hmyzí říši

Voperované mikrofony, senzory plynů či kamery tak dokonale přiblíží zkoumané místo. Největší výhoda je, že hmyz při vylíhnutí prochází procesem, který zhojí všechny rány a implantáty zapojí do organismu.

Dálkově řízený hmyz pak bude moci sledovat místa průmyslových katastrof či dokonce teroristy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19931 (magazin-chovatelstvi.cz#7256)


Přidat komentář