Co se stane, když se potkají dva pejsci?

U dvou stejně sebevědomých psů třenice ovšem pokračuje. Jeden začne vyhrožovat, aby byla určena hierarchie. Naježí přitom srst na krku, ocas se o něco zvedne,hlavu skloní a pokouší se pohlédnoutsoupeři do očí, tedy fixovat ho.

Hned se ví, kdo je tady pánem

Když se potkají dva psi poprvé, odehrává se hlavně u psů - samců stále stejný rituál. Nejdříve se obcházejí, jejich pohledy se schválně míjejí. Po několika sekundách seznamování, kdy se každý pes snaží tomu druhému imponovat, je poměrně rychle určeno, kdo má navrch. Na demonstraci své síly může pes zdvihnout nohu, udělat své znamení a všemi čtyřmi končetinami hrabat zem.

Nebezpečí u dvou sebevědomých psů

U dvou stejně sebevědomých psů třenice ovšem pokračuje. Jeden začne vyhrožovat, aby byla určena hierarchie. Naježí přitom srst na krku, ocas se o něco zvedne,hlavu skloní a pokouší se pohlédnout soupeři do očí, tedy fixovat ho. Dva stejně silní psi tak vydrží celé minuty, dokud se jeden nevzdá. Podřízený se pak skloní, sklopí uši, nechá poklesnout ocas, odvrátí hlavu tak, aby se nedíval na soupeře.

nebezpečné situace

Vážnější je situace, kdy se sejdou dva agresivní jedinci. Mezi stejně silnými psy může dojít ke rvačce, která může skončit zraněním. Máte-li takového sebevědomého, dominantního psa, měli byste se ostatním psům pokud možno vyhnout a zabránit tak rvačkám a zraněním. U těchto psů je dobrá a důsledná výchova velmi důležitá. Majitelé, kteří povzbuzují své psy ke rvačkám, a kteří chválí své psy, když vyjdou z bitvy vítězně, posilují připravenost k agresi nad míru psa. Takových psů se bojí ostatní majitelé psů.

Extrémní případy

Extrémním příkladem jsou takzvaní "zabijáci", jejich ž majitelé je bez zábran vychovají k smrtícím strojům. Pro tento účel jsou oblíbení bulteriéři, nebo také mastinové.Tyto psí plemena jsou v podstatě milá, snášenlivá zvířata.

Psí řeč

Podle postoje psa okamžitě poznáte, jak vnímá druhého psa. Vyjadřuje-li jeho postoj strach, nenuťte ho přiblížit se k obávanému protivníkovi, ale nechte ho, aby se vyhnul. Když uvidíte, že váš pes chce blížícímu se rivalovi ukázat svou sílu a poznáte, že má druhý pes strach, měli byste se projevit jako vůdce smečky a útok zakázat. Psi se nedorozumívají jen řečí těla, ale i zvuky. Vědci z USA zjistili asi 300 různých „dialektů” psí řeči. Kdo žije se psy dlouhou dobu, rozezná všechny druhy štěkání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19927 (magazin-chovatelstvi.cz#6989)


Přidat komentář