Anakonda velká

Anakondy loví převážně číháním na mělčině. Kořist omotá kolem těla, udusí a spolkne. Je schopná zabít poměrně velkou kořist, jako jsou kapybary, jeleni, mladí jaguáři, a dokonce kajmani.

Anakonda velká

Anakonda velká má olivově, nebo žlutohnědě zbarvené tělo, s okrouhlými tmavými, až černými skvrnami. Od očí se až ke koutkům tlamy táhnou nažloutlé, bílošedé, nebo načervenalé, černě olemované proužky. Díky svému zelenému zbarvení s černými skvrnami je snadno rozlišitelná. Často dosahuje velké váhy a doslova obrovského obvodu těla. Přesto se dokáže pohybovat s neobyčejnou lehkostí, zvláště ve vodě, ve které tráví většinu času.

Výskyt anakond

Obývá tropické pralesy Jižní Ameriky, zejména pak povodí řeky Amazonky. Je možno ji spatřit v Brazílii, Kolumbii, Peru, Venezuele, Guayaně a na Trinidadu.

Jakým způsobem anakondy loví

Anakondy loví převážně číháním na mělčině. Kořist omotá kolem těla, udusí a spolkne. Je schopná zabít poměrně velkou kořist, jako jsou kapybary, jeleni, mladí jaguáři, a dokonce kajmani. Anakondy jsou dostatečně silní škrtiči, aby zabily člověka (existují důkazy o tom, že člověk se již několikrát stal kořistí anakond).

Rozmnožování

Anakondy se namlouvají a páří ve vodě. Mohou vytvářet shluky, které se zpravidla skládají z několika menších samců a jedné velké samice. Samice rodí 4 až 80 mláďat, která měří 60 až 90 cm. Mláďata anakond jsou zbarvena velice pestře.

Zajímavosti ze světa

  • Anakondy tráví většinu času ve vodě a jen v době trávení nebo vývinu vajec se vyhřívají na sluncem ozářených kládách či kamenech.
  • Samice jsou mnohem mohutnější než samci, ovšem výsledná velikost závisí na prostředí a množství potravy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19952 (magazin-chovatelstvi.cz#8846)


Přidat komentář