Zlatý retrívr

Zlatý retrívr vznikl křížením předchůdců Flat Coated retrívrů s dnes již neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo v roce 1868 díky lordu z Tweemonthu. Pro zušlechtění rasy byli později přikříženi i irští setři.

Původ a historie

Zlatý retrívr vznikl křížením předchůdců Flat Coated retrívrů s dnes již neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo v roce 1868 díky lordu z Tweemonthu. Pro zušlechtění rasy byli později přikříženi i irští setři. K oficiálnímu uznání poprvé došlo v roce 1913.

Zlatý retrívr byl vyšlechtěn ve Velké Británii.Tento krásný,věrný, oddaný a spolehlivý pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů, a proto je z nich nejčastěji chován.

Charakteristika

Zlatý retrívr je velmi inteligentní, sportovně i společensky založené plemeno. Zlatý retrívr je velmi temperamentní, rychlý, přizpůsobivý, snášenlivý, svérázný, veselý, přátelský, ostražitý, bystrý, vytrvalý, učenlivý, ale také tvrdohlavý a samostatný pes. V rodině je zlatý retrívr velmi přítulný a miluje děti. Je ideálním rodinným společníkem.

Výška, váha, srst

Průměrná výška zlatého retrívra se pohybuje v rozmezí 51 až 61 centimetrů. Váha je úměrná výšce, standart FCI váhu neudává. Váha se pohybuje v rozmezí 27 až 36 kilogramů. Srst je dlouhá, hladká, hedvábná, místy zvlněná. Zbarvení srsti krémové až zlaté, které se s věkem psa postupně zesvětluje.

Péče o srst

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Výchova

Výchova zlatého retrívra probíhá většinou bez problémů, měla by začít již od raného věku štěněte. Zlatý retrívr je inteligentní pes, který má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Zlatý retrívr se dožívá průměrného věku 14 let, ale i déle.

Pravidelný pohyb

Snažte se zajistit zlatému retrívrovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Zlatý retrívr zbožňuje vodu a plavání. Je to lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání.

Zajímavost o plemenu

  • Chov retrívrů byl zahájen v roce 1869.
  • První zlatí retrívři byli vystavováni v roce 1908.
  • Zlatí retrívři jsou známí schopností získat si srdce lidí.
  • Plemeno zlatý retrívr je ceněno jako ideální slepecký pes.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19902 (magazin-chovatelstvi.cz#9280)