Zlatý retrívr

Zlatý retrívr vznikl křížením předchůdců Flat Coated retrívrů s dnes již neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo v roce 1868 díky lordu z Tweemonthu. Pro zušlechtění rasy byli později přikříženi i irští setři.

Kde je jeho původ

Zlatý retrívr vznikl křížením předchůdců Flat Coated retrívrů s dnes již neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo v roce 1868 díky lordu z Tweemonthu. Pro zušlechtění rasy byli později přikříženi i irští setři.

K oficiálnímu uznání poprvé došlo v roce 1913. Zlatý retrívr byl vyšlechtěn ve Velké Británii.Tento atraktivní pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů, a proto je z nich nejčastěji chován.

Zlatý retrívr - charakteristika

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha zlatého retrívra je velmi přátelská, bez známek agrese. Zlatý retrívr vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu. Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě.

Zlatý retrívr - výška

Psi mají výšku v kohoutku 56 až 61 cm, feny 51 až 56 cm. Psi váží 35 - 38 kg, feny 27 až 30 kg.

Zlatý retrívr - péče o srst

K úpravě srsti postačí jednou týdně česat a kartáčovat. Zlatý retrívr nevyžaduje radikální střih, pouze se doupravuje lehkým zástřihem - hlavně před výstavou.

Zlatý retrívr - povahové rysy

Přátelská, mírná, přítulná povaha s výraznou ochotou k poslušnosti. Zlatý retrívr je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Zlatí retrívři jsou známí schopností získat si srdce lidí. Zejména jejich feny mají tak oddaný pohled, že mu nelze odolat.

Zlatý retrívr - výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Zlatý retrívr se snadno učí a rád něco dělá pro svého pána.

Zlatý retrívr - pohyb

Zlatý retrívr zbožňuje vodu a plavání, je to vášnivý lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání. Plemeno Zlatý retrívr je ceněno jako ideální slepecký pes. Dají se snadno ovládat a vynikají ochotou plnit povely.

Zlatý retrívr - věk

Zlatý retrívr se dožívá věku kolem 10 – 12 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19886 (magazin-chovatelstvi.cz#6420)


Přidat komentář