Šarpej

Šarpej je svérázný pes, tichý a ochotný společník. Velmi čistotný, příjemný, i když dosti nezávislý pes. Dobře hlídá a vůči cizím lidem je zdrženlivý, změnám prostředí i jiným zvířatům musí přivykat od mládí.

Plemeno Shar-pei

Plemeno Shar-pei pochází z oblasti Guanzghou, zvané Dialack. Předkové dnešního šarpeje pocházejí z období dynastie HAN (2. století n.l.). Jejich domovem byl čínský venkov. Od venkovanů také získali své jméno. V čínštině znamená SHAR-PEI - písková kůže.

Popis pejska

Šarpej je svérázný pes, tichý a ochotný společník. Velmi čistotný, příjemný, i když dosti nezávislý pes. Dobře hlídá a vůči cizím lidem je zdrženlivý, změnám prostředí i jiným zvířatům musí přivykat od mládí.

Učenlivost šarpeje

Jeho výchova musí být pevná a důsledná, protože se může projevovat agresivně vůči jiným psům.

Hmotnost šarpeje

Váha šarpeje se pohybuje od 18 do 29 kilogramů.

Míry šarpeje

Výška šarpeje se pohybuje od 41 do 50 centimetrů.

Srst šarpeje

Jeho srst je krátká, kůže je volná, tvoří mnoho záhybů a vrásek. Může být černá, červená, světle hnědá či krémová.

Chování a vlastnosti pejska

Šarpej je hodný, chytrý, přítulný pes. Šarpej se nepřivazuje k majiteli, jelikož je hrdý, nezávislý a samostatný. Šarpej náramně ladí se všemi členy rodiny, je dokonalý hlídač a společník.

Možné potraviny pro stravu

Šarpej je ideální konzument suché kompletní stravy. Krmení klasickou potravou přináší psu i chovateli spoustu obtíží. Suchá kompletní strava, i když je podána zvlhčená, se na tlamu nelepí, nestéká, nešpiní. Je lepší nechávat šarpejům k dispozici neustále plnou misku suchého krmení a misku s vodou opodál. Šarpejové se rádi ve žrádle přehrabují a pomalu ho vychutnávají. Vzhledem k choulostivosti své kůže jsou ideálními konzumenty různých dietních směsí.

Nutnost se procházet s pejskem

Toto plemeno vyžaduje dostatečný pohyb. Psům vyhovují dlouhé procházky se svým majitelem.

Životaschopnost pejska

Šarpej se dožívá věku kolem 12 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19884 (magazin-chovatelstvi.cz#6349)


Přidat komentář