Rhodéský ridgeback

Rhodéský ridgeback – historie. Ridgebackové jsou vynikající lovečtí psi. Temperament ridgebacka. Charakteristické rysy rhodéského ridgebacka. Rhodéský ridgeback povaha. Rhodéský ridgeback je velice družný. Rád se seznamuje s dalšími psy a jinými zvířaty.

Rhodéský ridgeback – historie

V 16. a 17. století přiváželi evropští přistěhovalci do Jižní Afriky bladhaundy, mastify a různé teriéry. Tito psi se křížili s místními psy, např. s polodivokými loveckými psy afrických Hotentotů, a tím vzniklo plemene ridgebacků.

Ridgebackové jsou vynikající lovečtí psi

Jsou velmi vytrvalí, dovedou se obejít bez vody i déle než 24 hodin a vyrovnat se s extrémními teplotními rozdíly africké buše. Loví ve smečkách levharty, buvoly a antilopy a jsou úspěšní při lovu lvů, proto je toto plemeno často nazýváno rhodéský lví pes.

Temperament ridgebacka

Rhodéský ridgeback má bystrou přátelskou povahu a je dobrý domácí společník. Vydražený pes je bojovník, kterého nelze podceňovat, ale jinak je klidný a málo štěká.

Charakteristické rysy rhodéského ridgebacka

Hlava ridgebacka

Dlouhá, se silnými čelistmi a plochou lebkou.

Oči ridgebacka

Jantarové nebo hnědé, s černými okraji víček.

Uši ridgebacka

Středně dlouhé, vysoko nasazené, přitisknuté k hlavě.

Tělo ridgebacka

Silné a dobře svalnaté, s hlubokým hrudníkem.

Osrstění ridgebacka

Krátké, husté, přilehlé a lesklé. Zbarvení od světle pšeničné po červeně pšeničné.

Tlapy ridgebacka

Středně velké, s dobře klenutými prsty.

Ocas ridgebacka

Dosti dlouhý, na kořeni silný, ke konci se zužuje. V pohybu je nesen ohnutý v křivce vzhůru.

Velikost ridgebacka

Výška psů 63 – 67 cm, fen 61 – 66 cm.

Rhodéský ridgeback povaha

Rhodéský ridgeback je velice družný. Rád se seznamuje již velmi brzy s dalšími psy a jinými zvířaty. Je velký, rychlý a silný, proto mu nesmíte tolerovat žádný druh agresivity. Rhodéský ridgeback je velmi aktivní a proto nebude spokojený bez pohybu. Je velice odvážný což ohodnotíte při lovu. Není to pes, který se vrhá nesmyslně do nebezpečí. Přirozené chování ridgebacka je ustoupit dozadu a okamžitě se vynořit ze strany. Ustoupí vždy jen tolik, aby si byl jistý že se pohybuje mimo rámec bezprostředního ohrožení. Ridgeback se potom pohybuje v polokruzích směrem kupředu, stále připravený se kdykoliv stáhnout zpět i do strany a pak se přiblížit zezadu nebo z jiného úhlu. Naopak přímá cesta k nepříteli je pro plemeno netypická. Jde o velmi dobré psy vhodné na ochranu a se značnou sebedůvěrou.

Fenu nebo psa?

Dle servru Morana je fena o něco více divokou šelmou, lovkyní a matkou. S největší pravděpodobností přijde sama od sebe s nekonečnou sérií vlastních nápadů, taškařic a bláznivých dobrodružství. Zatímco povaha psa je stabilnější. Je to skutečný životní druh, spolehlivý hlídač, prostě kamarád. Patří k živému a učenlivému plemeni, s nímž si lze vybudovat skutečné přátelství.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19890 (magazin-chovatelstvi.cz#8953)


Diskuze a zkušenosti

jakub jindra | 10.02.2010 19:29
dotaz Dobry den mam vazny zajem o koupi rhodeskeho ridgebacka a chtel bych se zeptat zdali mate nekdo s timto plemenem zkusenost a jakou. predem dekuji za odpoved


Přidat komentář