Pekingský palácový psík - Pekinéz

Pekingský psík se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 15 až 18 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností. Pekingský palácový psík (Pekinéz) byl po mnoho tisíc let úzce spjat s buddhistickými kulturními obřady v čínských chrámech.

Původ - pekingský palácový psík

Pekingský palácový psík (Pekinéz) byl po mnoho tisíc let úzce spjat s buddhistickými kulturními obřady v čínských chrámech. Svým zevnějškem Pekingský palácový psík připomíná lva, a lev je posvátná bytost Budhy.

Pekingský palácový psík - charakteristika

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha pekingského psíka je velmi přátelská, bez známek agrese. Pekingský psík vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu. Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě.

Výška- pekingský palácový psík

Výška pekingského palácového psíka je 15 až 23 cm, váha se pohybuje v rozmezí 3,5 až 5,5 kg.

Srst- pekingský palácový psík

Pekingský palácový psík (Pekinéz) má rovnou a dlouhou srst. Srst na uších, zadní části nohou, na ocasu a tlapkách je mírně zpeřená.

Péče o srst - pekingský palácový psík

Pekingský palácový psík (Pekinéz) má srst, která vyžaduje intenzivní péči. Je třeba srst denně vyčesávat a kartáčovat, a to obzvláště na břiše, mezi končetinami a na slabinách.
Pravidelně kontrolujte a ošetřujte také oči a záhyby na tlamě, při špatné péči se v nich tvoří záněty. ## Povahové rysy - pekingský palácový psík

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, odvážný, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Výchova - pekingský palácový psík

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psíci se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohyb - pekingský palácový psík

Toto plemeno se spokojí s průměrným množstvím pohybu, to však neznamená, že odmítne dlouhou procházku.

Věk- pekingský palácový psík

Pekingský psík se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 15 až 18 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností.

Pekingský palácový psík - zajímavost

Malým palácovým psům na čínském dvoře říkali "polštářoví psi", středně velkým psům "psi Slunce" a ti největší jedinci byli označováni jako "lví psi". Ošetřovatelé a hlídači, kteří se o palácové psy starali, ručili za jejich ztrátu svým životem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19921 (magazin-chovatelstvi.cz#9777)


Diskuze a zkušenosti

Zatloukalová | 19.05.2010 15:36
Pekinéz Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušonost s tím, že k 10-ti letému pekinézovi - fence - vezme štěně jiné rasy. Děkuji za případné názory.


Přidat komentář