Pejska si vybírejte dle pána

Před pořízením štěněte budete zřejmě zvažovat, jestli bude váš pejsek brázdit výstavy a bude určen k dalšímu chovu, nebo si třeba jen chcete pořídit štěně z útulku. Od toho je krůček k tomu, aby jste uvažovali i nad vhodným plemenem.

Rozvažte, co vlastně chcete

Před pořízením štěněte budete zřejmě zvažovat, jestli bude váš pejsek brázdit výstavy a bude určen k dalšímu chovu, nebo si třeba jen chcete pořídit štěně z útulku. Od toho je krůček k tomu, aby jste uvažovali i nad vhodným plemenem - pořiďte si třeba pudlíka. Zvažujte, jaké možnosti můžete psovi nabídnout, kolik na něj budete mít času, jak a kde jej budete venčit apod. Velká plemena psů nejsou příliš vhodná do bytu.

Jak udělat muže šťastným?

Chvíli buďte mezi šteňaty

Pokud jste se rozhodli pro štěňátko s průkazem původu a vybrali chovatele, je vhodné, pokud se vám podaří vybírat štěně z celého vrhu. Budete to mít těžší, ale čas strávený mezi štěňaty vám může o lecčems napovědět. Některá štěňata jsou více průbojná, jiná klidnější. Někdy vás může zaujmout vzhled štěněte natolik, že bude pro vás určující.

Zhodnoťte prostředí

Nejlepší je, pokud zvolíte chovatele na doporučení známých nebo navštívíte přímo nějakou chovnou stanici, kde přímo uvidíte podmínky, které tam psi mají. Zhodnotíte prostředí, čistotu, zacházení se psy apod. S péčí o štěně vám rádi poradíme.

Sedmitýdenní štěně je ideální doba

Ideální doba pořízení štěněte je kolem sedmi týdnů. Už v tuto dobu je však štěně zvyklé na nějaký pravidelný režim, podle kterého se probouzí, jí, hraje si apod. Pokud ho budete dodržovat, usnadníte tak štěněti lepší adaptaci v novém prostředí. Poznejte vývoj štěněte v jednotlivých fázích - více v článku.

Poradťe s odborníkem na pejsky

Pokud uvažujete o pejskovi, kterého budete mít určeného pro chov, výcvik a výstavy, bude nejlepší, když se přímo kontaktujete s příslušným poradcem chovu. Ten vás může upozornit i na časté nedostatky u daného plemene. Budete si všímat nejen barevných znaků a kvality srsti, ale také postavení čelistí a řezáků, ocasu, povahových vlastností apod. Dejte pozor také na to, aby kůže a srst byly čisté, aby oči nebyly znečištěny výtokem a srst pod ocáskem neměla stopy po trusu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19905 (magazin-chovatelstvi.cz#9506)


Přidat komentář