Norwichský teriér

Norwichský teriér byl ve Spojeném království oficiálně uznán v roce 1932 a zahrnoval tehdy obě variety, se vztyčenýma i s překlopenýma ušima. V roce 1965 dostala varieta s klopenýma ušima statut plemene a nové jméno — norfolkský teriér (Norfolk Terrier).

Norwichský teriér (Norwich Terrier)

Východní území Anglie obohatilo teriéry o dvě plemena, norwichské a norfolkské. Jsou si až na uši navzájem velmi podobná, a teprve v současné době je uznaly za samostatná oba Kennel Cluby.

Norwichský teriér - historie norwichského teriéra

Předky norwichského teriéra přesně neznáme, ale zdá se, že v tomto plemeni koluje krev border teriéra, kernteriéra a irského teriéra. Jako lovec krys byl tento pes za viktoriánských časů oblíben studenty cambridžské university, a proto ho často nazývali Cantab Terrier (Cantab, Cantabrigian je posluchač nebo absolvent cambridžské univerzity — pozn. překl.). Po první světové válce se plemeno dostalo za oceán, kde bylo po prvním tamním chovateli, Franku Jonesovi, nazýváno Jones Terrier. Norwichský teriér byl ve Spojeném království oficiálně uznán v roce 1932 a zahrnoval tehdy obě variety, se vztyčenýma i s překlopenýma ušima. V roce 1965 dostala varieta s klopenýma ušima statut plemene a nové jméno — norfolkský teriér (Norfolk Terrier). V USA byla obě plemena uznána za samostatná v r. 1979.

Norwichský teriér - temperament

Oba východoangličtí teriéři jsou tvrdí, živí, oddaní a bezstarostní psi, ideální domácí společníci a ostražití hlídači.

Norwichský teriér - charakteristické rysy norwichského teriéra

Americký i britský standard povolují tomuto nebojácnému psu „úctu zasluhující jizvy získané v čestných bojích”.

Norwichský teriér - osrstění

Tvrdé, drátovité, přiléhavé. Na krku a lopatkách je srst dlouhá a hrubá, na hlavě krátká a hladká. Zbarvení je černé s tříslovým pálením, pšeničné, šedě prokvetlé (grizzle) nebo v různých odstínech červené. Přednost bílých odznaků.

Norwichský teriér - tělo

Krátké a kompaktní s rovným hřbetem.

Norwichský teriér - nohy

Krátké, pevné, svalnaté.

Norwichský teriér - tlapy

Tlapky jsou kulaté, s tlustými polštářky.

Norwichský teriér - ocas

Buď se ponechává nekrácený, zužující se ke špičce, pak je nesen furiantsky, nebo se krátí na polovinu původní délky, a pak je nesen vztyčený.

Norwichský teriér - uši

Posazené daleko od vztyčené, na konci zašpičatělé.

Norwichský teriér - oči

Oválné, malé a tmavé.

Norwichský teriér - hlava

Široká lebka s dobře vyznačeným čelním sklonem a s klínovitým nosem.

Péče o norwichského teriéra

Je to ideální pes pro domácnost, protože jeho tvrdá a hustá srst nezachycuje nečistoty a nepotřebuje kromě minimálního kartáčování žádnou péči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19895 (magazin-chovatelstvi.cz#9041)


Přidat komentář