Německý špic

Povaha německého špice je přátelská a mírná, ale taktéž pozorná a otevřená. Nemá přisvojující si vlastnosti, typické pro hlídací psy, ani není přehnaně podezíravý vůči cizím lidem nebo agresivní vůči ostatním psům.

Původ

Německý špic je potomkem psů z doby kamenné, tzv. „Peat Dogs“- rašelinových psů a starověkých špiců, nejstarších psů ve střední Evropě.

Německý špic - Charakteristika plemene

Povaha německého špice je přátelská a mírná, ale taktéž pozorná a otevřená. Nemá přisvojující si vlastnosti, typické pro hlídací psy, ani není přehnaně podezíravý vůči cizím lidem nebo agresivní vůči ostatním psům. U dospělého psa můžeme očekávat určitou míru rezervovanosti a důstojnosti. Jeho inteligence, přizpůsobivost a horlivost z něj dělá příjemného společníka a ochotného pracovníka.

Německý špic - Srst

Srst německého špice je dvojitá, střední délky, takže pes je velmi osrstěného vzhledu, avšak nikdy nesmí být srst tak dlouhá, aby zakryla čistou siluetu psa. Podsada je měkká a hustá a dostatečně dlouhá, aby udržela krycí srst. Srst tohoto psa nevyžaduje zvláštní péči.

Péče o srst

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Povahové rysy

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Výchova

Vzhledem k rychlému vývoji je potřeba začít s důslednou výchovou již v ranném věku štěněte.

Německý špic - pohyb

Německý špic je velmi činorodé a aktivní plemeno a v případě nedostatku vyžití si hledá vlastní vybití energie. Potřebuje každodenní mnohakilometrové procházky, společný běh s majitelem nebo tréning v zápřahu, se kterým se dá začít přibližně od dvanáctého měsíce věku.

Německý špic - věk

Německý špic se dožívá většinou věku kolem 13 let.

Druhy Německého špice

  • Německý špic vlčí 45 - 55 cm
  • Německý špic malý 23 - 28 cm
  • Německý špic střední 29 - 36 cm
  • Německý špic trpasličí 22 cm

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19919 (magazin-chovatelstvi.cz#9745)


Přidat komentář