Německý boxer

Německý boxer původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy ze středověkého Řecka před 2000 lety. Do Německa byl dovezen v polovině minulého století ke křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých.

Původ

Německý boxer původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy ze středověkého Řecka před 2000 lety. Do Německa byl dovezen v polovině minulého století ke křížení a zušlechtění různých plemen psů dogovitých, nejbližší příbuzní plemene jsou německá doga a anglický buldok starého typu.

Německý boxer - Charakteristika

Do současné doby přetrvává bojový charakter předků německého boxera. Boxer je živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.

Výška

Psi měří v kohoutku 57 až 63 cm, feny 53 až 59 cm. Váha 25 - 32 kg.

Srst

Boxer má krátkou, hladkou a přiléhající srst. Srst je žíhaná nebo žlutá, popřípadě s bílými odznaky a černou maskou. Bílá nesmí pokrývat více než třetinu těla.

Péče o srst

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Německý boxer - povahové rysy

Veselý, inteligentní, poslušný, odvážný, oddaný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Výchova

Vzhledem k rychlému vývoji je potřeba začít s důslednou výchovou již v ranném věku štěněte.

Německý boxer - pohyb

Snažte se zajistit boxerovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Až pes dospěje, můžete jej opatrně naučit běhat za svým kolem. Boxeři milují hraní a dovádění s ostatními psy, ale i kvůli hře s míčem se svým pánem rádi vylezou ze svého pelíšku.

Věk

Německý boxer se dožívá věku kolem 12 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19915 (magazin-chovatelstvi.cz#9680)


Přidat komentář