Knírač malý

Knírač malý byl vyšlechtěn v Německu křížením Mittelschnauzera s Arden - pinčem a jinými miniaturními pinči. Plemeno se šíří od 19.století z Německa a v roce 1928 bylo dovezeno do Velké Británie. V současné době je malý knírač oblíben na celém světě.

Původ

Knírač malý byl vyšlechtěn v Německu křížením Mittelschnauzera s Arden - pinčem a jinými miniaturními pinči. Plemeno se šíří od 19.století z Německa a v roce 1928 bylo dovezeno do Velké Británie. V současné době je malý knírač oblíben na celém světě.

Charakteristika

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha knírače je velmi přátelská, bez známek agrese. Knírač vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu.

Výška

Minimalní výška psa je 35,6 centimetrů, u fen 33 centimetrů.

Váha

Váha malého knírače se pohybuje od 4,5 do 7 kilogramů.

Péče o srst

Srst knírače je hrubá, drátovitá s hrubou podsadou. K úpravě srsti postačí jednou týdně česat a kartáčovat. Knírač nevyžaduje radikální střih, pouze se doupravuje lehkým zástřihem - hlavně před výstavou. Dvakrát do roka vyžaduje malý knírač trimování (vyškubávání staré srsti).

Povahové rysy

Živý, pozorný, inteligentní, svéhlavý a někdy paličatý, ostražitý, neunavitelný, věrný své rodině, nepodplatitelný.

Výchova

I přes své miniaturní rozměry potřebuje knírač malý pána, který jej důsledně a čestně vychová. Tito knírači jsou rychlí a šikovní žáci, ale často mají vlastní názor na dané povely. Střídejte výcvik s hraním, výcvik neopakujte příliš dlouho.

Pohyb

Knírači malí mají obrovské množství energie. Milují vycházky v přírodě a dovádění na zahradě, a proto je berte co možná nejvíce ven.

Věk

Knírač se dožívá věku kolem 10 – 12 let.

Druhy kníračů

  • Knírač malý bílý - Zwergschnauzer Weiss
  • Knírač malý černostříbřitý - Zwergschnauzer Schwarz-Silber
  • Knírač malý černý - Zwergschnauzer Schwarz
  • Knírač malý pepř a sůl - Zwergschnauzer Pfeffersalz

    Přehled všech malých psích plemen s odkazy na články naleznete zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19912 (magazin-chovatelstvi.cz#9616)


Přidat komentář