Jezevčík

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha jezevčíka je velmi přátelská, bez známek agrese. Jezevčík vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu.

Historie pejska

Hladkosrstí jezevčíci vznikli ve 14. století křížením francouzských basetů a pinčů. Jezevčíci jsou nejstaršími německými loveckými psy. Dlouhosrstí jezevčíci, kteří vznikli křížením hladkosrstých jezevčíků se španěly, se objevili až v 16. století. Drsnosrstí jezevčíci vznikli na přelomu 17. a 18. století, křížením hladkosrstých jezevčíků s kníračem.

Popis pejska

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha jezevčíka je velmi přátelská, bez známek agrese. Jezevčík vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu.

Váha a výška pejska

Výška jezevčíka se pohybuje od 30 do 35 centimetrů, váha od 7 do 9 kilogramů.

Úprava a péče pejska

K úpravě srsti postačí jednou týdně česat a kartáčovat. Jezevčík nevyžaduje radikální střih, pouze se doupravuje lehkým zástřihem - hlavně před výstavou.

Charakter pejska

Přátelská, mírná, přítulná povaha s výraznou ochotou k poslušnosti. Jezevčík je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Jezevčíci jsou známí schopností získat si srdce lidí. Zejména jejich feny mají tak oddaný pohled, že mu nelze odolat.

Učenlivost pejska

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psi se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohybové nadání pejska

Jezevčík zbožňuje vodu a plavání, je to vášnivý lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání.

Životaschopnost pejska

Jezevčík se dožívá věku kolem 10 – 12 let.

Typy jezevčíků

  • Jezevčík dlouhosrstý
  • Jezevčík drsnosrstý
  • Jezevčík krátkosrstý

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19883 (magazin-chovatelstvi.cz#6329)


Přidat komentář