Irský vlkodav

Irský vlkodav (Irish Wolfhound) pochází z Irska. Předchůdce irského vlkodava chovali již staří Keltové na území dnešního Irska ve 4. století před našim letopočtem, ze kterého se postupem času křížením různých druhů chrtů vyvinul.

Původ Irského vlkodava

Irský vlkodav (Irish Wolfhound) pochází z Irska. Předchůdce irského vlkodava chovali již staří Keltové na území dnešního Irska ve 4. století před našim letopočtem, ze kterého se postupem času křížením různých druhů chrtů vyvinul. Irský vlkodav je irské národní plemeno, kterému se také říká irský chrt nebo velký irský pes.

Charakteristika

Klidný, vyrovnaný a trpělivý pes nevtíravých způsobů. K lidem je vlídný, k dětem přátelský, pánovi je hluboce oddán.

Výška

Minimální výška psa je 79 centimetrů, u feny 71 centimetrů. 

Váha

Minimální hmotnost u psa je 54,5 kilogramů, u fen 40,5 kilogramů.

Péče o srst

Srst irského vlkodava je hrubá a drátovitá. Zbarvení je šedé, ocelově šedé, žíhané, červené, černé, čistě bílé, plavé  a pšeničné. Srst denně kartáčujte, abyste odstranili odumřelé a uvolněné chlupy.

Povahové rysy

Dobromyslný, klidný, ohleduplný, trpělivý, přizpůsobivý, inteligentní, bezkonfliktní, přátelský, poměrně poslušný, vnímavý, málo štěká.

Výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psi se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohyb

Toto plemeno vyžaduje dostatečný pohyb. Dostatek procházek ocení - více v článku.

Věk

Irský vlkodav se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 13 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností.

Zajímavosti

Dnešní chovatelé irských vlkodavů se snaží vyšlechtit ještě větší jedince a nejspíš se v budoucnosti skutečně objeví zvlášť velcí zástupci tohoto plemene, vysocí 81 - 86 centimetrů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19911 (magazin-chovatelstvi.cz#9594)


Přidat komentář