Harier

Harier - základní údaje. Harier vznikl na jihozápadě Anglie asi před 800 lety a pravděpodobně pocházel z kříženců mezi bladhaundem a předky dnešního bígla. Jeho jméno je odvozeno od normansko-francouzského slova harrier, což znamená loveckého psa.

Harier

Historické záznamy vypovídají o smečkách britských harierů, zejména o penistonské smečce, která existovala již v roce 1260 na jihovýchodě Anglie. Jiné smečky harierů byly oblíbené například ve Walesu. Ovšem ve 20. století bylo plemeno téměř na vymření i v zemi svého původu. Bylo obnoveno s použitím krve foxhaundů, takže dnešní harier je úspěšnou směsí povahy foxhaundů a bíglů. Snáší se dobře se psy jiných plemen. Je také vynikající společník. Je poněkud menší, než foxhaund, ale jeho budoucnost v Evropě i v Americe je spíše v domě než ve smečce.

Historie plemene - Harier

Harier vznikl na jihozápadě Anglie asi před 800 lety a pravděpodobně pocházel z kříženců mezi bladhaundem a předky dnešního bígla. Jeho jméno je odvozeno od normansko-francouzského slova harrier, což znamená loveckého psa. Dnes se toto plemeno úspěšně chová ve Velké Británii i v USA.

Harier - hmotnost

22 - 27 kilogramů

Harier - výška

46 - 56 centimetrů

Harier - povaha

Je to živý, silný a výkonný pes s velmi vyvinutým loveckým instinktem. Ve srovnání s Foxhoundem je ale méně silný a méně elegantní. Tento pes má rád svůj klid.

Harier - srst

Harier by neměl mít příliš krátkou srst. Jinak je srst rovná, hladká a dobře přiléhající k tělu.

Harier a barva srsti

Vyskytuje se v barvě trikolor (černá, hnědá a bílá) s černým pláštěm na zádech nebo v barvě bílé s odstíny barvy černé až oranžové.

Průměrný věk hariera

11 - 12 let

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19892 (magazin-chovatelstvi.cz#8977)


Diskuze a zkušenosti

Jan L udvík | 08.03.2011 17:33
bígl harier Obracím se na vás sprosbou, o radu kde sehnat štěně bígla hariera.Děkuji. jendalu@seznam.cz


Přidat komentář