Dalmatin

Dalmatin má srst, která líná po celý rok, proto se musí pravidelně z jeho těla odstraňovat gumovou masážní rukavicí. Jelikož je dalmatin čilý pes, potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky.

Dalmatin – anglický název

Dalmatian

Dalmatin – původ

Dalmatin má dodnes nejasný původ spočívající pouze na domněnkách.

Dalmatin – popis

Dalmatin má přiměřeně dlouhou hlavu s plochou lebkou, širokou mezi ušima. Oči má posazené hodně od sebe, jsou středně velké s ostražitým výrazem. Ocas dalmatina je u základu silný a směrem ke konci se zužuje. Srst mají Dalmatini krátkou, hustou, uhlazenou a tvrdou. Základní zbarvení je čistě bílé a poseté černými skvrnami.

Dalmatin – charakter

Dalmatin je velmi přátelský a nesobecký pes. Není agresivní ani plachý, takže jako hlídač by asi neuspěl. Cítí se velmi dobře ve společnosti lidí. Ke své rodině je dalmatin přítulný, má rád děti a svému pánovi je oddaný.

Dalmatin – péče

Dalmatin má srst, která líná po celý rok, proto se musí pravidelně z jeho těla odstraňovat gumovou masážní rukavicí. Jelikož je dalmatin čilý pes, potřebuje dostatek pravidelného pohybu a dlouhé procházky. Občas je potřeba kontrolovat a čistit uši a zvukovod. Jinak dalmatin nepotřebuje žádnou zvláštní péči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19920 (magazin-chovatelstvi.cz#9750)


Přidat komentář