Bojová plemena

Rasa bulteriér vznikla v 19. století v Anglii a pes byl původně používán pro zápasy s býky. Rasa vznikla křížením Anglického buldoka a Staroanglického bílého teriéra. Výsledkem je inteligentní, silný a temperamentní pes plný odvahy.

Bojová plemena psů

Bojová plemena psů jsou výsledkem snahy člověka. Pečlivým výběrem, křížením ras a posilováním vlastností pro bojovnost byla bojová plemena vyšlechtěna do současné podoby.

Co musí splňovat bojová plemena

Bojová plemena psů si musí umět poradit s bráněním stáda, s lovením divoké zvěře nebo bojem v aréně. V dnešní době si lidé pořizují tyto plememena i do bytu a jen tak pro radost.Pokud se zanedbá výchova u bojových plemen, může i majiteli psa hrozit nebezpečí útoku.Je vhodné chodit s pejskem už od 10týdne na výcvik a naučit ho poslušnosti.Předejdeme tak nebezpečným situacím které by mohly v pozdějším věku nastat.

Druhy bojových plemen

  • Ostrý bulterirér

Rasa bulteriér vznikla v 19. století v Anglii a pes byl původně používán pro zápasy s býky. Rasa vznikla křížením Anglického buldoka a Staroanglického bílého teriéra. Výsledkem je inteligentní, silný a temperamentní pes plný odvahy. Bulteriér se rychle učí, ale je velmi tvrdohlavý. Pes potřebuje tvrdou ruku, ale i laskavost a trpělivost. Při správné výchově vám bude neocenitelným společníkem a ochráncem rodiny.

  • Americký pitbulteriér

Pitbulteriér je považován za výjimečně nebezpečného. Pes je rychlý, odvážný, vytrvalý, učenlivý, oddaný, ale i velmi poslušný. Může být velmi agresivní vůči jiným psům - byl vyšlechtěn pro boj v ringu a stačí mu malý podnět k vyvolání střetu. Americký pitbulteriér musí být důsledně vycvičen a musíte ho trestat za agresi. Dáte-li psovi dostatek lásky, povedete ho k disciplíně, bude vám tím nejvěrnějším psím přítelem.

  • Rotvajler - ochránce

Mohutný pes, pyšní se téměř dva tisíce let starým rodokmenem. V minulosti hlídal dobytek, nyní vám spolehlivě ochrání majetek. Rotvajler je klidný, věrný a poslušný pes s dobrými nervy. Je to ostražitý ochránce, ale vyžaduje, stejně jako pitbulteriér, hodně disciplíny. Rotvajlera si nepořizujte, pokud jste úplní psí začátečníci.

  • Kavkazský pastevecký pes

Na první pohled vypadá neohrabaně a těžkopádně. Kavkazský pastevecký pes přesto dokáže být velmi rychlý a hbitý. Pes je samostatný, nedůvěřivý k ostatním lidem, ostražitý, nenáročný (přizpůsobí se jakémukoliv klimatu). Kavkazský pastevecký pes je výborný strážce a ochránce pro majitele i celou rodinu.

Bojová plemena potřebují pevnou ruku a laskavou péči. Před pořízením psa si zjistěte informace o jeho vlastnostech, výchově a zkuste se poradit s někým, kdo vašeho vysněného psího přítele již vlastní.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19888 (magazin-chovatelstvi.cz#7232)


Diskuze a zkušenosti

vladimir | 26.12.2010 18:45
nejlepší jsou to nejlepsi co muze byt na tomto svete

Aleš | 11.09.2014 00:23
Pitbull Bojové plemena jsou cíleně vedeni k vybudování agresivity.


Přidat komentář