Anglický buldog

Anglický buldok je dobromyslný, velmi vyrovnaný, mimořádně klidný a citlivý pes. Má veselou a přátelskou povahu, je spontánní a nadšený ve svém konání, doma je však klidný. Svou rodinu má rád nablízku, je domácký a přítulný.

Anglický buldog - původ

Prameny vzniku plemene vedou až k molosským dogám, bojovým plemenům žijícím ve starých Aténách. Dříve se nazýval také Bull-baiting Dog, Old English Bulldog nebo British Bulldog.

Charakteristika buldoka

Pes je vhodný do rodiny s dětmi. Povaha anglického buldoga je velmi přátelská, bez známek agrese. Anglický buldog vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi.

Váha

Hmotnost anglického buldoga se pohybuje mezi 25 – 27 kilogramy.

Péče o srst

Anglický buldok je krátkosrsté plemeno, takže péče o jeho srst je jednoduchá, stačí kartáčování. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat vrásce nad nosem a vráskám pod očima, které se musí často čistit.

Povahové rysy- buldog

Anglický buldok je dobromyslný, velmi vyrovnaný, mimořádně klidný a citlivý pes. Má veselou a přátelskou povahu, je spontánní a nadšený ve svém konání, doma je však klidný. Svou rodinu má rád nablízku, je domácký a přítulný.

Výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psi se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohyb

Plemeno se uplatňuje jako společenský pes, který nevyžaduje příliš mnoho pohybu, i když dokáže zvládnout i delší pochody, pokud je na ně zvyklý a je vhodné počasí.

Věk- buldog

Anglický buldog se dožívá věku kolem 10 – 12 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19923 (magazin-chovatelstvi.cz#9790)


Diskuze a zkušenosti

Helena | 06.08.2010 11:30
Velikost Dobrý den, budeme si pořizovat fenku anglického buldoka a já bych potřebovala vědět jak je takový pes "dlouhý" Ono všude udávájí výšku v kohoutku a váhu ale ta je mi na nic když chci vybrat správný pelíšek :-)


Přidat komentář