Aljašský malamut

Plemeno pochází z Aljašky a z arktických oblastí Kanady. Své jméno dostal od původních domorodců Aljašky, kteří plemena malamutů odnedávna využívali jako základní prostředek ke svému přesunu.

Aljašský malamut - původ

Plemeno pochází z Aljašky a z arktických oblastí Kanady. Své jméno dostal od původních domorodců Aljašky, kteří plemena malamutů odnedávna využívali jako základní prostředek ke svému přesunu.

Aljašský malamut - charakteristika

Povaha aljašského malamuta je přátelská a mírná, ale taktéž pozorná a otevřená. U dospělého psa můžeme očekávat určitou míru rezervovanosti a důstojnosti. Jeho inteligence, přizpůsobivost a horlivost z něj dělá příjemného společníka a ochotného pracovníka.

Aljašský malamut - váha a výška

Výška psa se pohybuje v rozmezí 64 - 71 centimetrů, u fen 58 - 66 centimetrů.Pes váží 38 kilogramů, fena 34 kilogramů.

Aljašský malamut - srst

Srst aljašského malamuta je dvojitá, střední délky, takže pes je velmi osrstěného vzhledu, avšak nikdy nesmí být srst tak dlouhá, aby zakryla čistou siluetu psa. Podsada je měkká a hustá a dostatečně dlouhá, aby udržela krycí srst. Srst tohoto psa nevyžaduje zvláštní péči.

Aljašský malamut - péče o srst

Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Aljašský malamut - povahové rysy

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, přítulný,věrný, dobrosrdečný,  klidný, ostražitý.

Aljašský malamut - výchova

Výchova probíhá bez problémů.

Aljašský malamut - pohyb

Aljašský malamut je velmi činorodé a aktivní plemeno a případě nedostatku vyžití si hledá vlastní vybití energie. Potřebuje každodenní mnohakilometrové procházky, společný běh s majitelem nebo tréning v zápřahu, se kterým se dá začít přibližně od dvanáctého měsíce věku.

Aljašský malamut - věk

Aljašský malamut se dožívá věku kolem 12 let, ale i déle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19917 (magazin-chovatelstvi.cz#9742)


Přidat komentář