Turecká angora

Dříve se hlavnímu městu Turecka - Ankaře (skvělý tip na dovolenou najdete v článku) říkalo Angora, a podle toho vznikl název turecké angory. Toto plemeno vzniklo křížením domácí místní kočky s kavkazskou divokou kočkou.

Turecká angora a její původ

Dříve se hlavnímu městu Turecka - Ankaře (skvělý tip na dovolenou najdete v článku) říkalo Angora, a podle toho vznikl název turecké angory. Toto plemeno vzniklo křížením domácí místní kočky s kavkazskou divokou kočkou. Turecká angora je jedním z nejstarších kočičích plemen.

Váha Turecké angory

Váha turecké angory se pohybuje v rozmezí 2,5 až 5kg.

Povahové vlastnosti Turecké angory

Tyto nádherné kočky mají jemný a přítulný charakter, jsou velice vázané ke svému chovateli.

Jsou bystré, vnímavé, rychle chápající a učící se přání svého majitele. Je to velmi živé a inteligentní plemeno, nejraději se pohybuje v horních částech bytu a ráda leze svému člověku na ramena.

Srst turecké angory

Srst je středně dlouhá, jemná, hedvábná, měkká na pohmat, přiléhající k tělu. Na krku a plecích je delší a vytváří límec. Na břiše může být volnější. Barva srsti je hnědá, černá, bílá nebo okrová.

Pečujte o srst s láskou

Srst této kočky je samočistící, proto ji stačí jednou týdně vykartáčovat. V období línání pročesávejte kočku denně kartáčem.

Žití Turecké angory

Turecká angora se dožívá věku 10 – 14 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19870 (magazin-chovatelstvi.cz#9505)


Přidat komentář