Thajská kočka

Thajské kočky, přestože mají poměrně živou povahu, se dovedou přizpůsobit tomu, co se po nich vyžaduje. Nesnesou, aby se jim odepírala pozornost, jsou rády v centru pozornosti, dokonce se snesou i s jinými domácími zvířaty.

Co má společného thajská kočka se siamskou?

Thajská kočka bývá často spojována s kočkou siamskou, protože obě pocházejí z Thajska a mají společný původ. Thajské kočky byly dovezeny do Anglie v druhé polovině devatenáctého století a odtud se šířily do ostatních částí Evropy.

Thajská kočka je učenlivá

Thajská kočka nese v sobě kouzlo a individualitu, stejně jako každá jiná kočka. Thajská kočka je temperamentní, ale zároveň je velmi orientovaná na člověka. Obdivují se rovněž pro svou přítulnost, přátelskost, neodolatelný šarm a zároveň vysokou inteligenci. Thajské kočky, přestože mají poměrně živou povahu, se dovedou přizpůsobit tomu, co se po nich vyžaduje. Nesnesou, aby se jim odepírala pozornost, jsou rády v centru pozornosti, dokonce se snesou i s jinými domácími zvířaty.

U thajských koček upoutá zevnějšek

Thajská kočka je elegantní a robustnější než kočka siamská. Patří do kategorie větších koček s vyvinutým svalstvem a vyváženými proporcemi. Typická je pro ně zakulacená hlava a poměrně dlouhé končetiny. Srst thajské kočky je přiléhavá, jemná a pevná. Thajské kočky existují v několika barevných varietách, přičemž nejznámější barevnost je seal-point (tulení s tmavě hnědými znaky). Odznaky mohou mít mimo jiné také barvu modrou, čokoládovou, červenou, krémovou a lila.

Thajské kočky se těší dobrému zdraví

Chovatelé thajských koček vyzdvihují jejich zdravý kořínek, protože nejsou náchylné k onemocněním a dožívají se poměrně dlouhého věku (15 až 20 let).

Plemeno Thajské kočky

Krátkosrsté kočky

Původ Thajek

Thajské kočky byly dovezeny do Velké Británie v letech 1870-1880. Byla to mohutná a svalnatá zvířata, s kulatou hlavou. V současné terminologii se nazývají Tradiční siami. Selekcí vznikl slabší typ siamů, známý jako klasický. Třetí typ thajské kočky vznikl zpracováním klasických siamovitých. Ve 20. století všechny tyto tři typy siamů dovršily svůj vývoj. Všechny tři druhy se však od sebe navzájem odlišují.

Velikost Thajské kočky

Krásné a velké kočky.

Hmotnost Thajské kočky

Thajky váží rozmezí 4 až 8 kg

Thajské kočky a tělesné znaky

Hlava je široká, má tvar zaobleného rovnoramenného trojúhelníku. Délka hlavy je o poznání větší, než její šířka. Uši mají střední rozměr. Tělo má mohutnou, nikoliv však krátkou postavu. Thajské kočky jsou zajímavé a přitažlivé nejen svým zevnějškem, ale také svým snášenlivým charakterem a živým chováním. Jsou nesmírně vázány na člověka. Společnosti majitele dávají přednost dokonce i tehdy, jsou-li v domě i jiná zvířata. Thajské kočky se výcviku dobře poddávají a příkazy se lehce učí nazpaměť. Je možné naučit je také na obojek a vodítko. Rády se učí. Je velice hravá a má ráda rodinu.

Chovatelské organizace, které uznávají plemeno Thajské kočky

  • GCCF
  • FIFé
  • CFA
  • TICA

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19868 (magazin-chovatelstvi.cz#9470)


Přidat komentář