Somálská kočka

Bude velmi vděčná, budete-li si s ní denně hrát, popřípadě jí pořídíte další kočku. Ostatně se dokonce dobře snese i se psem. Pokud se nebudete somálské kočce dostatečně věnovat, bude se trápit a trpět sociální depresí.

Kořeny somálské kočky

Historie a šlechtění somálských koček spadá do šedesátých let dvacátého století do Ameriky, kdy se zkřížila zřejmě s kočkou habešskou.

Somálská kočka je elegantní

O somálské kočce můžeme říct, že je elegantní, má svalnaté a tvárné tělo. Hlava je široká, mírně prohnutá s ušima široce položenýma. Barevné variace somálské kočky jsou pestré. Zbarvení přechází od černé, hnědočervené (skořicové), ocelově modré až po plavou barvu.

Somálská kočka má nespoutaný temperament

Somálkám nebude vyhovovat vaše nečinnost, naopak bude vždy ve vaší přítomnosti vyžadovat zvýšený zájem. Jedná se o živější kočku, která je zvídavá, nespoutaná a temperamentní. Somálským kočkám totiž nikdy nic neunikne a potřebují být u každé vaší činnosti. Bude velmi vděčná, budete-li si s ní denně hrát, popřípadě jí pořídíte další kočku. Ostatně se dokonce dobře snese i se psem. Pokud se nebudete somálské kočce dostatečně věnovat, bude se trápit a trpět sociální depresí.

Péče o srst somálské kočky nevyžaduje zvláštní péči

Srst somálských koček je polodlouhá, ačkoliv se na výstavách řadí do kategorie koček krátkosrstých. Jejich hebká srst nevyžaduje zvláštní péči, stačí ji jen občas vykartáčovat.

Somálská kočka si potřebuje hrát

Somálské kočky jsou temperamentní a proto budou neustále něco vymýšlet. Ideální bude, když jim pořídíte nebo vyrobíte kočičí hračky, které pro ni budou zdrojem zábavy a aktivity. Pamatujte však na to, že jakékoliv hračky vás nenahradí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19869 (magazin-chovatelstvi.cz#9488)


Přidat komentář