Permská kočka - curly cat

Permská kočka - historie plemene. Curly podle Koehlové. Kadeřavá permská koťata. Charakteristika permské kočky. Základní údajeo permské kočce. Permská kočka pochází z nečistokrevných amerických koček.

Permská kočka - historie plemene

V roce 1982 se kočce na statku v Dallesu v Kretonu narodilo šest koťat, mezi nimiž jedno bylo lysé. Navzdory tomu kotě přežilo a brzy mu narostla srst. Proti všemu očekávání byla srst tohoto kotěte, na rozdíl od sourozenců, kadeřavá a měkká na dotek.

Curly podle Koehlové

Majitelka Linda Koehlová, zakladatelka plemene, je pojmenovala Curly. Během příštích pěti let laní Koehlová odchovala několik kadeřavých koťat, která se stala základem pro nové plemeno.

Kadeřavá permská koťata

Kadeřavý gen je dominantní, takže bylo možné přikřížit značný počet zvířat a obohatit tak genovou výbavu. Narodil se uspokojivý počet kadeřavých koťat. Toto plemeno zatím uznala jen TICA.

Charakteristika permské kočky

Permská kočka pochází z nečistokrevných amerických koček, ale má orientální vzhled s klínovitou hlavou a štíhlým tělem. Jsou to kočky pro venkov, velmi aktivní a zvědavé, nehodící se pro milovníky mazlíčků. Popis plemene odráží selské předky této kočky, která je označována za vynikajícího lovce.

Základní údajeo permské kočce

  • Doba vzniku: 1982
  • Místo vzniku: USA
  • Předkové: selské kočky
  • Přikřížená plemena: nečistokrevné kočky
  • Jiný název: dalleská permská
  • Hmotnost: 3,5 – 5,5 kg
  • Povaha: zvědavá a přítulná

Charakteristické rysy permské kočky

Tělo permské kočky

Středně velké tělo je statné, s dobrým osvalením.

Hlava

Středně velká hlava je klínovitá, se zaoblenými rysy.

Oči permské kočky

Oči jsou velké, výrazné a mírně šikmé.

Uši

Jsou široce nasazené a prodlužují linii tváře.

Srst permské kočky

Srst je středně dlouhá a tvoří prstýnky, podsada je bohatá.

Nohy

Přední nohy jsou kratší než zadní.

Ocas

Dlouhý, zužující se a velmi huňatý.

Zbarvení plemene

Všechny barvy a vzory, včetně sépiové, norčí a s odznaky jsou povolené.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19854 (magazin-chovatelstvi.cz#9027)


Přidat komentář