Nebelung - modrá kočka

V roce 1986 byl Siegfried, zakládající plemeník, použit k obnovení plemene tím, že se spářil se svou dlouhosrstou sestrou, která měla modrá koťata. V roce 1987 nebelunga jako plemeno uznala TICA a v roce 1993 i CFA.

Nebelung - mlžná bytost

Modrá srst se stříbrným tippingem dodává tomuto plemeni zářivou eleganci. Světelné reflexy na jeho pesících vytvářejí jakousi mlžnou neurčitost. Když hladíte chlupy proti srsti, zjistíte, že základní barva je sytě modrá a pesíky jsou přebarveny až ke kořínkům. Toto nové plemeno znamená v němčině mlžná bytost a je založeno na „zmizelém kmeni ruské modré”.

Nebelung - historie

Přibližně před sto lety se vystavovaly modré kočky z Ruska s krátkou i dlouhou srstí. Krátkosrsté jsou dodnes známy jako ruské modré, ale dlouhosrsté pozbyly svou vlastní identitu. V roce 1986 byl Siegfried, zakládající plemeník, použit k obnovení plemene tím, že se spářil se svou dlouhosrstou sestrou, která měla modrá koťata. V roce 1987 nebelunga jako plemeno uznala TICA a v roce 1993 i CFA. FIFé dosud toto plemeno neznává.

Nebelung - základní údaje

Hmotnost nebelunga

2,25 - 5 kilogramů

Povaha nebelunga

zdrženlivá

Hlava nebelunga

Hlava je mírně klínovitá, s plochým čelem a rovným profilem.

Oči nebelunga

Zeleň očí se ustaluje postupně, koťata se rodí s očima žlutýma. Zelený kroužek se objevuje kolem zornice ve čtyřech měsících a sytě zelené oči až v dospělosti.

Uši nebelunga

Uši jsou na bázi široké, s kulatými špičkami.

Srst nebelunga

Srst Nebelunga je jemná, s podsadou, středně dlouhá a konce pesíků jsou stříbřité.

Tělo nebelunga

Tělo je lehké a štíhlé, ale ne válcovité.

Zbarvení srsti nebelunga

Standard nebelunga je velmi podobný ruské modré, což napovídá, že je zde určitá shoda, až na stříbřitý tipping a polodlouhou verzi charakteristické dvojité srsti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19853 (magazin-chovatelstvi.cz#8978)


Přidat komentář