Munchkin kočka

Munchkin je plemeno kočky, které organizace FIFE neuznává. Je to nepochybně nejpodivnější plemeno, které vzniklo v posledních letech. Pro munchkina je velmi určující jediný dominantní znak,což jsou jeho velmi krátké nohy.

Původ a historie

Munchkin je mutace kočky pocházející z Louisiany v USA, která se objevila roku 1983. Chovatelé se tímto plemenem začali zabývat, přikřížili nečistokrevné kočky a v důsledku stále rostoucí popularity TICA poskytla munchkinovi v roce 1995 status „nové plemeno”. Přesto je mnoho organizací neuznává a standart tohoto plemene je velmi volný.

Charakteristika

Munchkin je plemeno kočky, které organizace FIFE neuznává. Je to nepochybně nejpodivnější plemeno, které vzniklo v posledních letech. Pro munchkina je velmi určující jediný dominantní znak, což jsou jeho velmi krátké nohy. Munchkin může mít libovolnou barvu nebo kresbu, protože plemeno pochází z nečistokrevných koček a chovná základna je omezená. V současné době je toto plemeno dosti oblíbené.

Temperament

Munchkin kočka má jedinečnou, milou a temperamentní povahu se silnou vazbou k člověku. Munchkin kočky jsou nerady nechávány o samotě.

Munchkin kočka a její péče

Munchkin kočka je krátkosrsté plemeno a postačí ji jednou týdně vykartáčovat. Vzhledem k mimořádné stavbě těla by měl být podíl bílkovin v její stravě vyšší (podíl bílkovin je důležitý i u člověka).

Velikost a hmotnost

Velikost je miniaturní a váha se pohybuje v rozmezí 2,25 až 4 kilogramů.

Zajímavost

Munchkin je oslovení maličkých človíčků, hrdinů pohádky amerického spisovatele F.Bauma „Mudrc ze země Oz”.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19867 (magazin-chovatelstvi.cz#9386)


Diskuze a zkušenosti

Míša | 05.07.2015 22:46
Re: Munchkin kočka Dobrý den, z eptám se, dá se sehnat toto plemeno u nas v ČR? Dekuji


Přidat komentář