Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka - historie. Mainská mývalí kočka – původ, váha, povahové vlastnosti, srst, péče o srst, věk. Jedna legenda vypráví o Marii Antoinettě, která právě tyto kočky nesmírně milovala.

Mainská mývalí kočka - historie

Jde původně o plemeno americké, což už ostatně napovídá samotné jméno kočky. Toto plemeno bylo v průběhu let importováno i do ostatních koutů světa a získává si stále větší oblibu. Tyto kočky byly poprvé spatřeny ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene. Druhé slovo - "mývalí" bylo kočce přiřazeno díky jejímu chocholatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala. Dlouhý a chundelatý ocas je pro tyto kočky typický. Jedna legenda vypráví o Marii Antoinettě, která právě tyto kočky nesmírně milovala a aby mohly uniknout před francouzskou revolucí, odeslala je do Ameriky. Kočky se zde pak staly předky současného plemene. V některých amerických chovech byly mainské mývalí kočky uznány už v roce 1967. Od 80. let jsou akceptovány i v Evropě. 

Mainská mývalí kočka – původ

Mainské mývalí kočky byly poprvé spatřeny ve státě Maine a od toho je částečně odvozen název tohoto plemene. Druhý název „mývalí” bylo kočce přiřazeno díky jejímu chocholatému ocasu, který nápadně připomíná medvídka mývala. Kočky jsou důstojnější než kocouři, ti mají sklon k bláznivým kouskům. ## Mainská mývalí kočka - váha

Váha mainské mývalí kočky se pohybuje v rozmezí** 3,5 až 10 kilogramů. **

Mainská mývalí kočka – povahové vlastnosti

Mainské mývalí kočky jsou velice klidné, milé a mazlivé povahy. Jsou inteligentní, aktivní a samostatné, zvědavé a hravé. Jsou přátelské, ale někdy nedůvěřivé vůči cizím lidem. Mají rádi lidskou společnost a ke svým lidem jsou nesmírně přátelské.

Mainská mývalí kočka – srst

Srst mainské mývalí kočky je středně dlouhá, velmi hustá, měkká, jemná podsada pod hrubší krycí srstí. Krycí srst je hustá, volně splývavá. Povolené jsou všechny rozpoznatelné barvy. Nejběžnějšími barvy jsou** bílá, černá, modrá, červená, krémová , stříbrná, želvovinová, modře želvovinová, zlatá.** Oblíbené je bílé lemování kolem krku, brady a rtů.U těchto koček se upřednostňuje divoké zabarvení. ## Mainská mývalí kočka – péče o srst

Srst této kočky je samočistící, proto ji stačí jednou týdně vykartáčovat. V období línání pročesávejte kočku denně kartáčem.

Mainská mývalí kočka – věk

Mainská mývalí kočka se dožívá věku 10 – 14 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19872 (magazin-chovatelstvi.cz#9563)


Diskuze a zkušenosti

pajína | 19.04.2015 16:38
Re: Mainská mývalí kočka Ahoj, prosím poraďte koupila jsem 16ti měsíčního kastrovaného kocourka, jenže jsem trošku zklamaná ,strašně líná,jeho srst je řídká a mastná.Navíc je hubený a nechce žrát ani pít.Mám ho teprve druhý den je toto normální?Jak ho mám přimět k jídlu a pití?Díky

Klára | 30.05.2015 13:09
Re: Mainská mývalí kočka Dobrý den,máme také kocourka kastrovaného.Jeho srst se mastí ve spodu a je to normální ,kvuli plavání ve vodě mají to tak jako kachny,odpuzuje to vodu.


Přidat komentář