Kočka - Spotted mist

Plemeno kočky Spotted mist vzniklo v Austrálii. Dr. Truda Stadeová z Nového Jižního Walesu vytvořila chovatelský program k vyšlechtění domácké, na lidi vázané kočky barmské stavby s tečkovaným kožíškem.

Původ a historie

Plemeno kočky Spotted mist vzniklo v Austrálii. Dr. Truda Stadeová z Nového Jižního Walesu vytvořila chovatelský program k vyšlechtění domácké, na lidi vázané kočky barmské stavby s tečkovaným kožíškem. Barma vnesla do plemene stavbu, společenskou povahu a čtyři základní barvy ze šesti. Habešanka dodala další dvě barvy, ticking a živost. Domácí žíhané kočky dodali tečkování a tendenci k časnému dospívání. V lednu 1980 se narodila první koťata, z poloviny barma, ze čtvrtiny habešanky a z další čtvrtiny domácí tečkované kočky. V Austrálii bylo toto plemeno uznáno, ale je dosud vzácné a jinde prakticky neznámé.

Charakter

Tyto kočky jsou přátelské, vůči lidem jsou nesmírně vstřícné a velmi pružně se přizpůsobují životním podmínkám. Kočky tohoto plemene jsou velmi inteligentní, přítulné, harmonické a hravé. U Spotted mist kočky se cení její mírná povaha.

Péče o srst

Spotted mist kočka má krátkou, nepřiléhavou srst. Zbarvení je modré, hnědé, čokoládové, zlaté, lila, broskvové. Spotted mist kočku postačí jednou týdně vykartáčovat. Vzhledem k mimořádné stavbě těla by měl být podíl bílkovin v její stravě vyšší.

Velikost a hmotnost

Kočka Spotted mist je miniaturní a váha se pohybuje v rozmezí 3,5 až 6 kilogramů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19860 (magazin-chovatelstvi.cz#9210)


Přidat komentář