Evropská krátkosrstá kočka

Evropská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna výsledkem selekce obyčejné evropské kočky. Kolem pojmenování evropské krátkosrsté kočky vznikl v uplynutých desetiletech poněkud chaos. Povaha evropské krátkosrsté kočky.

Původ evropské krátkosrsté kočky

Evropská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna výsledkem selekce obyčejné evropské kočky. Cílem bylo získat zdravou a krásnou kočku. V roce 1982 byl ustanoven první standard evropské krátkosrsté kočky.Více o evropské krátkosrsté kočce naleznete zde.

Povaha evropské krátkosrsté kočky

Tato kočka je nevázaná a přítulná, zároveň nevtíravá, nezávislá, lehko se přizpůsobí rytmu a stylu života chovatele. Evropské krátkosrsté kočky jsou inteligentní, aktivní a samostatné, zvědavé a hravé. Jsou přátelské, ale někdy nedůvěřivé vůči cizím lidem. Mají rádi lidskou společnost a ke svým lidem jsou nesmírně přátelské.

Srst evropské krátkosrsté kočky

Krátká, hustá, lesklá. Existují desítky barevných variant evropských koček, například bílé s modrýma i oranžovýma očima, černé, krémové, prokvétající-proužkované, krémově-proužkované, tygří, želví, skvrnité, dvoubarevné, kouřové, prokvétající, zlatavé, kolor-point.

Evropská krátkosrstá kočka

Kolem pojmenování evropské krátkosrsté kočky vznikl v uplynutých desetiletech poněkud chaoos, protože do roku1982 existovala dvě různá krátkosrstá plemena, která obě nesla jméno evropská krátkosrstá kočka a obě měli tentýž plemený standart. Jednalo se o evropskou krátkosrstou kočku, která byla chována na evropské pevnině, které v sobe nese perskou kreva od roku1982 se nazívá britská krátkosrstá kočka a plemano, které se vyvinulo ve Skandinávii z krátkosrsté kočky domácí, bez vlivu perské dlouhosrsté kočky.Skandinávská evropská krátkosrstá kočka je jediná kočka, která tot jméno sní nosit a plemeno má teď vlastní plemenný standart. Evropské krátkosrsté kočky vypadají obyčejné domácí kočky, jak je můžeme potkat na ulicích v Evropě a ve Spojených státech. 

Péče o srst evropské krátkosrsté kočky

Evropská krátkosrstá kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Váha kočky

Váha se pohybuje v rozmezí 3,5 až 7 kg.

Věk evropské krátkosrsté kočky

Evropská krátkosrstá kočka se dožívá věku 10 – 12 let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19879 (magazin-chovatelstvi.cz#9694)


Přidat komentář