Bengálská kočka

Bengálská kočka standardy. Bengálská kočka a šlechtění, charakter a temperament. Bengálská kočka – původ. Jsou přátelské, láskyplné, bystré, zvědavé a inteligentní. Bengálská kočka se ostatních koček ani zvířat moc nebojí a je to příjemný mazlíček.

Bengálská kočka standardy

Je to relativně velká kočka a její kožich by měl mít vzorování a barvu podobající se kočce levhartí.Kočka by měla být štíhlá a velmi svalnatá se zadní částí těla poněkud vyšší než přední.Kožich by měl být skvrnitý podobný spíš kožichu divoké kočky než srsti kočky domácí.Hlava má tvar modifikovaného,širokého a dlouhého klínu,má výrazné polštářky,z nichž vyrůstají vousy a krátké uši středně od sebe vzdálené,se širokou základnou a oblými konečky.

Bengálská kočka – původ

Bengálská kočka byla vyšlechtěna v 60. letech 20. století v USA, ale poprvé byla zaregistrována od počátku osmdesátých let. Tato kočka byla vyšlechtěna proto, aby získala vzhled divoké kočky, ale měla povahu kočky domácí. Později se toto nové plemeno rozšířilo z USA do Evropy, kde si získává stále větší oblibu.

Bengálská kočka a šlechtění

Srst s jedinečným vzorováním, se podobá spíše divokým kočkám, než kočkám domácím. Leopardí kresba kožichu může mít dnes několik barevných variet. Může se jednat o odstíny hnědé, pískově žluté, béžové, červené, šedé, stříbrné. Některá barevnost nebyla ještě uznána, nicméně kresba je vždy jedinečná a originální. Skvrny mohou mít podobu teček nebo mohou mít mramorovaný charakter.

Bengálská kočka – charakter a temperament

Přestože má bengálská kočka leopardí vzhled, jedná se o temperamentní, ale mírumilovnou kočku, která je bystrá, přátelská a inteligentní. Má ráda prostor, proto se příliš nehodí do malého bytu.

Bengálská kočka a standardní podoba

Bengálská kočka je poměrně velkou kočkou, která má dobře vyvinuté a svalnaté tělo. Ale co je pro ni typické je především vzorování jejího kožichu, který se nápadně podobá kresbě srsti leoparda. Srst je krátká, přiléhavá a neobyčejně jemná. Hlava je vzhledem k tělu poměrně malá s široce posazenýma ušima.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id19873 (magazin-chovatelstvi.cz#9572)


Přidat komentář